Akcesoria dachowe:

Akcesoria dachowe są to elementy specjalnego przeznaczenia, które służą prawidłowemu wykończeniu dachu. Obojętnie z jakim typem dachu mamy do czynienia, takie akcesoria są niezbędne do jego właściwego funkcjonowania – są detalami, które zapewniają mu trwałość i bezpieczeństwo. Nasza firma zajmuje się produkcją następujących akcesoriów dachowych:

DRABINKI PRZECIWŚNIEGOWE/Płotki przeciwśniegowe

O potrzebie montowania drabinek przeciwśniegowych inwestorzy najczęściej przypominają sobie w momencie, kiedy spadnie duży śnieg, a jego masy przy odwilży mogą spaść lub zsunąć się po dachu. Efektem tego zjawiska jest zwykle oberwanie rynny oraz dodatkowe koszty związane z ponownym jej montażem i naprawą dachu. Oferowana przez nas ochrona przeciwśniegowa w pełni zapobiega tym niepożądanym zjawiskom. Motażu drabinek wymaga prawo budowlane - powinny one być zamontowane gdy budynek ma stromy dach i znajduje się w ciągu komunikacyjnym. Mocowanie drabinek odbywa się są poprzez uchwyty przykręcone do łaty . Uchwyt posiada odpowiednią konstrukcję, silną i zwartą, aby utrzymać ciężar napierającego śniegu. Drabinki i uchwyty są ponadto zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe. Dodatkowo możemy uzyskać dowolny kolor pokrycia dachowego przez lakierowanie proszkowe elementów. Wygląd estetyczny i prosta konstrukcja drabinek śniegowych sprawiają, iż montaż nie sprawia większych kłopotów, zachowując jednocześnie pełne zabezpieczenie przed śniegiem. Materiał: ocynkowany ogniwo kątownik 20 x 20 x 2 mm oraz ocynkowane ogniwo blacha stalowa szczeble

Na życzenie klienta wyroby mogą być dodatkowo malowane proszkowo w następujących kolorach:

 • ocynk
 • 8004-cegła
 • 8017-brąz
 • 3009-kasztan
 • 3011-wiśnia
 • 9005-czarny
 • 7024-grafit
 • lub wg palety RAL

Paleta kolorów może odbiegać od rzeczywistych kolorów, dlatego doboru kolorów należy dokonać w oparciu o wzornik kolorów RAL lub na podstawie próbek.

Rozmiar: długość: 1,20 m , 2,00 m , 3,00 m wysokość:15 cm , 20 cm

WSPORNIKI ŁATY GĄSIORA

Wsporniki łaty gąsiora oferujemy w dwóch wersjach: blaszka i gwóźdź. Wspornik łaty gąsiorowej "blaszka" jest wykonany z blachy ocynkowanej. Aby zamontować wspornik "blaszka" mocujemy go do krokwi za pomocą wkrętów lub gwoździ poprzez wykonane otwory o różnej średnicy. Wspornik łaty gąsiorowej "gwóźdź" składa się z wyprofilowanej blaszki oraz gwoździa zaspawanej w całość oraz ocynkowanej galwanicznie. "Gwóźdź" mocuje się poprzez wbicie do krokwi uderzeniem w wspornik. Mocujemy wsporniki regulując wysokość łaty na której leżą gąsiory w sposób łatwy, szybki i estetyczny.

ŁAWY I STOPNIE KOMINIARSKIE

Ławy i stopnie koniniarskie należą do niezbednych elementow dachów zapewniajac bowiem stały i bezpieczny dostęp do kominów oraz urządzeń technicznych montowanych na dachu . Ławy poprzez odporność na korozje oraz szeroką palete kolorów , znalazły uznanie zarówno wśród inwestorów jak i dekarzy , zapewniając bezpieczne poruszanie się na dachu wszystkim użytkownikom . Perforacja ławy pełni funkcje antypoślizgową . Na życzenie klienta wyroby mogą być dodatkowo malowane proszkowo w następujących kolorach:

 • ocynk
 • 8004-cegła
 • 8017-brąz
 • 3009-kasztan
 • 3011-wiśnia
 • 9005-czarny
 • 7024-grafit
 • lub wg palety RAL

Paleta kolorów może odbiegać od rzeczywistych kolorów, dlatego doboru kolorów należy dokonać w oparciu o wzornik kolorów RAL lub na podstawie próbek.

Długości: 0,4 m; 0,6 m; 0,8 m; 1,0 m; 1,2 m; 1,5 m; 2,0 m; 2,5 m; 3,0 m

INNE AKCESORIA DACHOWE

Nasza firma zajmuje się również dystrybucją innych elementów potrzebnych do pokryć dachowych. Taśmy kalenicy , wywietrznik kalenicy ze szczotką , taśmy do obróbki komina aluminiowe i ołowiane , aluminiowe listwy kominowe , kosze dachowe , kliny uszczelniające , grzebień okapu płaski i z kratką , klamry do mocowania gąsiorów większości typów pokryć dachowych , folie dachowe . Akcesoria oferujemy w różnych kolorach i kształtach dostosowanych do koloru i rodzaju pokrycia dachowego . Posiadamy w sprzedaży okna i wyłazy dachowe firmy FAKRO . Jesteśmy dystrybutorem płytki dachowej „ struktonit „ w rozmiarach 20x20 , 30x30 i kolorach : czerwony , brązowy , kasztan , czarny , grafit , biały oraz kątowniki zewnętrzne do montażu płytek. Wybraną ofertę prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Asortyment produkowany przez naszą firmę ciągle się zwiększa.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy celem uzyskania konkretnej oferty cenowej i asortymentowej.

Zakład metalowy - Lizurej brama przesuwana dachówki